Sömestir Tatilinde Ne Yapalım? — Ateligo İçeriğe Atlayın
Sömestir Tatilinde Ne Yapalım?

Sömestir Tatilinde Ne Yapalım?

Geçtiğimiz sene uzaktan eğitim ile tamamlanan okullar, 2021-2022 döneminde yüz yüze eğitime başladı. Pandemi koşullarında devam eden bu eğitim öğretim yılının da sömestir tatili yaklaştı. Milyonlarca öğrenci, 21 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline başlayacak. Bu dönem sadece eğitim öğretim ile değil pandemi şartlarının zorluğu ile de çocuklar yoğun bir süreç geçirdi ve sömestir tatili ile dinlenme fırsatı bulacaklar. Ebeveynler de yarıyıl tatilinde çocukları ile kaliteli ve keyifli vakit geçirmek üzere plan yapmaya başladı. Eğer siz de sömestir tatilinde yapılacak aktiviteler nedir diye araştırmaya başladıysanız bu yazımız size yardımcı olabilir! 

Sömestir tatilinin, çocukların kendine vakit ayırması gereken bir dönem olması gerekir ancak yine de az veya çok ödevleri de olabilir. Öncelikle çocuğunuzun varsa ödevlerini zamanında tamamlaması için bir plan yapın. Böylece sömestir tatilinde neler yapacağınızı araştırırken hangi aktiviteye ne kadar vakit ayırabileceğinizi de bilebilirsiniz. Örneğin günde bir saat kitap okuma ödevi varsa bu bir saati yapacağınız aktiviteden önce planlayabilirsiniz. Böylece ödev tamamlandığı için gönül rahatlığıyla vaktinizi geçirebilir hem de günün yorgunluğu ile kitap okuma saati keyifsiz ve zoraki bir ödev haline gelmez. 

Her ebeveyn, kendi imkanları dahilinde, sömestir tatilinin çocuklarıyla geçireceği güzel bir dönem olmasını ister. Bazı aileler; bu dönemi tatile çıkarak, büyüklerini veya memleketlerini ziyarete giderek değerlendiriyor. Ancak sömestir tatilinde illa ki seyahate çıkmak şart değil. Bulunduğunuz şehirde gezerek veya evde farklı aktiviteler ile de kaliteli ve keyifli zaman geçirebilirsiniz! Önemli ve öncelikli olan, bu yarıyıl tatilinde çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesi ve mutlu olmasıdır. Bu yüzden mümkünse acil olmayan işlerinizi sömestir tatiline denk getirmeyin ve çocuğunuza daha fazla vakit ayırmaya çalışın.

Yarıyıl tatilinde neler yapabiliriz, gelin şimdi seçeneklere bir bakalım! Öncelikle, klasik aktiviteler olan sinema ve tiyatroları araştırabilirsiniz. Pandemi sebebiyle kalabalık ortamlarda bulunmak istemiyorsanız online platformlarda bulunan filmleri ve tiyatro oyunlarını da tercih edebilirsiniz. Evet, artık online çocuk tiyatroları da var! :)

Bir diğer klasik aktivite ise çocuklara özel hazırlanan müze ve sergileri gezmek. Gitmeden bu mekanların ne zaman açık olduğuna ve sömestir tatili için özel aktivitelerine bir göz atın. Kısa bir internet araştırması ile tüm bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Aslında çok basit ancak kolayca aklımıza gelmeyen bir aktivite de daha önce hiç gitmediğiniz bir park, orman veya semti gezmek olabilir. Yeni yerler görmek hem ebeveynler hem çocuklar için keyifli olacaktır. 

Sömestir tatilini, çocuğunuzun yeni bir spor veya sanat dalını denemesi için de değerlendirebilirsiniz. Yeni bir spor veya sanat aktivitesi çocuğunuza uzun vadeli bir hobi kazandırabilir. Belki de hiç bilmediğiniz bir yeteneğini keşfedeceksiniz! Bunun için bir atölye veya kursa gidebilirsiniz ancak bu da şart değil! Birlikte bisiklete veya patene binmeyi deneyebilir, suluboya resim yapabilir veya şarkı söyleyebilirsiniz.

Konu atölyelere gelmişken ateligo’dan bahsetmezsek olmaz! :) Sömestir tatilinde yapılacak aktiviteler için bir seçeneğiniz de ateligo! Bizler de, bu yarıyıl tatilinde, online atölyeler ile çocuklarınızın vaktini kaliteli ve keyifli geçirmesini istiyoruz. Bunun için, online atölyelerimiz ile karşınızdayız. Sömestir tatiline özel atölyelerimize bu linkten ulaşabilirsiniz: https://ateligo.com/collections/somestir

Eğer size uygun gün ve saat bulamadıysanız çocuğunuz ve arkadaşları için özel bir atölye de planlayabilirsiniz. Tüm talep ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz burada: https://ateligo.com/pages/bize-ulasin

Şimdiden, tüm ebeveynlere ve çocuklara güzel bir sömestir tatili diliyoruz!

Sonraki Yazı Yeni Yıl Kararlarınızı Hayata Geçirme Rehberi

Bir Yorum Yazın

Yorumlar editörlerimiz tarafından denetleniyor.

Girilmesi zorunlu olan alanlardır.