Online Buluşmalar — Ateligo İçeriğe Atlayın
Online Buluşmalar

Online Buluşmalar

Hayatımızdaki mutlu anları paylaşmak için bir araya gelmek gibisi yok ancak pandemi süreci bize bunun her zaman mümkün olamayacağını gösterdi. Fiziksel ortamda buluşamasak da bu durum kutlama yapmak veya birlikte eğlenmek için bir engel olmasın! Doğum günü partisi yapmak, arkadaşlarınızın evlilik kararını kutlamak veya sadece birlikte güzel vakit geçirmek için online bir organizasyon planlayabilirsiniz. Siz de evde kalalım ama güzel anlarımızı kaçırmayalım diyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun!

Artık hepimiz en az bir online toplantı uygulamasından haberdar olduk. Üstelik bu uygulamaların birçoğu ücretsiz kullanım sunuyor. Hatta bazı uygulamaların içerisinde oyun oynama gibi özellikler bile var! Biz size yine de birkaç uygulama önerisinde bulunalım ancak arkadaş grubunuzdan biri mutlaka en iyisini biliyordur. Özellikle çalışan kesimin aşina olduğu Zoom, Microsoft Teams, Google Meet programları var. Oyun oynama seçeneği de sunan HouseParty uygulamasını ve bunların dışında telefonunuzda bulunan görüntülü görüşme özelliğini de kullanabilirsiniz.

Eğer özel bir gün için buluşuyorsanız, buluşma gününden önce bir davetiye hazırlamak iyi bir fikir. Bunun için bilgisayarınızdaki PowerPoint veya Adobe uygulamalarını kullanabileceğiniz gibi, internet üzerinden Canva, Crello ve Venngage uygulamalarına ücretsiz ulaşabilirsiniz. Eğer tasarım konusunda desteğe ihtiyacınız varsa internet üzerindeki uygulamalarda bulunan hazır tasarımlar işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

Buluşmanıza renk katmak için yiyecek & içecek menüsü hazırlamayı düşünebilirsiniz. Buluşma gününden önce menüdeki yemekler için arkadaşlarınızla tarif paylaşmak ayrı bir eğlence olabilir. Hep beraber aynı sofraya oturamasak da birlikte menüye karar vermek ve aynı anda aynı lezzetleri tatmak bizi birbirimize biraz daha yaklaştıracaktır.

Sadece eğlenmek için biraraya geliyorsanız partinize bir isim ve konsept bulabilirsiniz. Pandemiden önce de hadi kız kıza veya erkek erkeğe çıkıyoruz demez miydik? Çocukları babalara bırakıp yapılan kaçamaklar veya iki arkadaşımızı tanıştırmak için uydurduğumuz buluşmalar yok muydu? İşte böyle bir isim ve konsept ile düzenleyeceğiniz buluşma sıradan bir toplantı olmaktan çıkar ve yıllar sonra bile hatırlayacağınız bir anıya dönüşebilir. Eğer buluşmada birbirini tanımayan insanlar olacaksa ilk iş onları tanıştırmayı unutmayın!

Yazımızı bitirirken, deneyimlerimize dayanarak, online buluşmalar için size bir öneri ve bir uyarımız var. Sohbet ve eğlenceden keyif almak için davetli sayısını 6 – 10 kişi arasında tutmakta fayda var. Buluşmanızın süresi ise size kalmış ancak bunun için mutlaka kullandığınız uygulamanın süre sınırı olup olmadığına ve kullandığınız bilgisayar, tablet veya telefonlarınızın yeterli şarjının olduğuna dikkat edin!
Önceki Yazı Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Sonraki Yazı Felsefe Ne İşe Yarar?

Bir Yorum Yazın

Yorumlar editörlerimiz tarafından denetleniyor.

Girilmesi zorunlu olan alanlardır.